Hidrogéntechnológia szakmérnök képzés indul
2022. február 18.

A szakirányú továbbképzés általános célja a gépipar és energetikai szektor szakterületei számára olyan szakemberek képzése, akik megfelelő műszaki ismeretekkel és képességekkel rendelkeznek a tüzelőanyag-cellák és a kapcsolódó hidrogéntechnológiai berendezések működtetése, gyártása és továbbfejlesztése területén.
A képzés fő területei többek között az alábbiak:
· A tüzelőanyag-cella és hidrogén technológia szakterület legfontosabb terminológiái, elméletei, eljárásrendje ismeretében az azokkal összefüggő feladatok végrehajtása
· A hidrogén előállítási, tárolási, szállítási technológiák területei, és a kapcsolódó előírások.
· A tüzelőanyag-cellák üzemeltetése során előforduló, rutin szakmai problémák azonosítása, azok megoldásához szükséges elvi és gyakorlati háttér feltárása, megfogalmazása és azok megoldása.
· A tüzelőanyag-cella rendszerek és technológiák alapvető számítási, méretezési, méréstechnikai, és modellezési elveinek és módszereinek alkalmazásához köthető tevékenységek.
· A tüzelőanyag-cella rendszerek szerkezeti egységeinek, elemeinek felépítése, működése, az alkalmazott rendszerelemek kialakítása és kapcsolatának ismeretéhez tartozó területek.
· A tüzelőanyag-cella rendszerek és folyamatok üzemeltetéséhez kapcsolódó műszaki, és környezetvédelmi előírásokhoz kapcsolódó tevékenységek.
Pécsi Tudományegyetem - Műszaki és Informatikai Kar
Így épült a Néprajzi Múzeum

Interjú Sánta Csaba (ZÁÉV) főmérnökkel, projektigazgatóval és Lendvai Péter (Magyar Építő) létesítmény főmérnökkel, projektigazgató-helyettessel.
Így épült a Magyar Zene Háza

Lapunk exkluzív interjúja Papatyi Balázzsal, a Magyar Építő létesítmény főmérnökével, a kivitelezés vezetőjével.