2021 ingatlanpiaci érdekességei 

765 milliótól 350 ezerig: mennyi a sok és mennyi a kevés ?

2021. december 31.

A Duna House tranzakciós adatai alapján az idén 700 millió forintért került új tulajdonoshoz a legdrágább ingatlan, a skála másik végén a kistelepüléseken található felújítandó vályogházak szerepeltek, 1-3 millió forintos értékben.
Az ingatlanok 2 százalékáért fizettek az új tulajdonosok 100 millió forint feletti összeget, míg 36 százalékukat 20 millió forint alatt tudták megszerezni. Országosan az adásvételek majdnem 3 százalékánál a négyzetméterár meghaladta az 1 millió forintot, de a fővárosban ez az arány már 10 százalék felett volt - közölte a Duna House.

A legnagyobb alapterülettel egy 960 négyzetméteres, gyenesdiási panzió szerepelt a cég adatbázisában, míg a legkisebb címet egy 9 négyzetméteres, angyalföldi minigarzon nyerte el. A cég adatai szerint az ország minden részén átlagosan 2,5-5 hónapot kellett várni egy-egy tranzakció zárásához, ám az ingatlanok csaknem 4 százalékára már egy héten belül megtalálták a vevőt.

Az ingatlan.comnál a legdrágább, 765 millió forintért elkelt családi házzal szemben a legolcsóbb eladott ingatlan Békés megyében van: Sarkadkeresztúron egy 1+1 szobás 60 négyzetméteres ház és 780 négyzetméteres telek 350 ezer forintos áron került új tulajdonoshoz.

Az idén eladott ingatlanok közül a fővárosban a legkisebb egy Dohány utcai, mindössze 7 négyzetméteres, 5,5 millió forintos lakás volt, amely egy hónap alatt elkelt. A 10 négyzetméternél kisebb minilakások közül a legtöbbet, 17,9 millió forintot egy, a budai Várban található 9 négyzetméteres garzonért adtak.

Az ingatlan.com adatbázisa szerint az idén egy Budaörsön található 5+1 félszobás családi házat adtak el rekordgyorsasággal, kevesebb mint 16 óra alatt, 165 millió forintért. Vidéken pedig csaknem egy nap alatt kelt el a Heves megyei Szihalomban található 1000 négyzetméteres telken fekvő felújítandó, egyszobás 60 négyzetméteres ház 1,5 millió forintért.

MTI, 2021. december 30.
 

Ajánló a Magyar Építő Fórum legújabb számából


Lapunk ezúttal is megkérdezte az építőgép forgalmazó és gépkölcsönző szektorban működő nagyvállalatok vezetőit, hogyan értékelik az elmúlt évet és mit várnak 2024-től. 

A világ legjelentősebb építőipari gépkiállításai közül messze az INTERMAT az, amelyik a leghosszabb múltra tekint vissza.Előzetes körkép és gyártói információk. 

2024. évi várakozások az építőiparban. ÉVOSZ: a rendelésállományt és a cégek véleményét figyelembe véve az építőipar 2024-ben a termelés csökkenésére készül.

Impresszum Előfizetés Médiaajánlat Adatvédelem Süti beállítások

Brand Content Kft. 2022 ©