Csehországban terjeszkedett a Bobcat
2019. október 23.

A Doosan Bobcat nemrég bejelentette az EMEA-régióért (azaz Európáért, Afrikáért és a Közel-Keletért) felelős főhadiszállásának megnyitását, mellyel a cégcsoport tovább terjeszkedett Csehországban. A dobříš-i komplexum részét képező, újonnan felhúzott épületben nemcsak a cég vezetői, de más dolgozók is helyet kaptak, ezzel kiegészítve a gyárat, illetve a képzési és fejlesztési központot, ahol az Európának és a világ más részeinek szánt Bobcat gépek tervezése zajlik.
Rekordmértékű befektetések, forgalom és termelésnöekedés
Az idei évben a vállalat Dobříš-ban megvalósított befektetéseinek értéke eléri majd a 20 millió eurót. 2018-ban a Doosan Bobcat forgalma mintegy 765 millió eurót tett ki az EMEA-régióban, melyhez a dobříš-i üzem rekordszámú, 17.206 gép gyártásával járult hozzá. Idén a cég 20 százalékkal kívánja növelni a termelést, ezzel első ízben törhetik át a 20 ezer darabos álomhatárt.
A 10 millió euró értékű dobříš-i komplexum része egy háromszintes épület, amelynek alapterülete 1.561 négyzetméter, benne pedig több, mint 3.370 négyzetméternyi iroda áll a 200 dolgozó rendelkezésére. Ezen kívül a fejlesztés részeként több mint 7.000 négyzetméternyi zöldterületet hoztak létre az épület körül, míg a parkolókban bőséges számú töltő várja az elektromos járműveket.
A Bobcat alapítása óta eltelt 60 évben a márka neve a világ legtöbb részén a csúszókormányzású rakodók szinonimájává vált. Csehországban 2001 óta van jelen a cég, ahol az első fontos mérföldkövet a 2007-es fejlesztés jelentette, melynek során új üzem épült rakodógépek és minikotrók gyártásához, illetve ebben az évben vásárolta fel a márkát a Doosan csoport. Kiegészítendő a friss gyártókapacitást, a Doosan Bobcat felépített egy tekintélyes méretű képzési centrumot, és – ami talán még ennél is fontosabb – egy fejlesztési központot is. A vállalat új EMEA-régiós székhelyének megnyitása, amely a belgiumi Waterloo-ból költözött Csehországba, a dobříš-i komplexum fejlesztésének jelképes megkoronázása.
Dobris, Bobcat Innovációs központ
Világelső a lánctalpas homlokrakodók terén
A Doosan Bobcat EMEA állítja elő a világszerte legyártott Bobcat gépek nagyjából felét. Ezek közt megtalálhatók kompakt építő- és mezőgazdasági gépek, például csúszókormányzású- és lánctalpas homlokrakodók (utóbbiak terén a Bobcat világelső). Ide sorolhatók továbbá a minikotrók is, melyek közül az E10e a világ első elektromos kotrója az egytonnás méretosztályban. Ezen túlmenően a cég gyárt teleszkópos rakodógépeket és homlokrakodókat, kompresszorokat, aggregátorokat, illetve több mint százféle szereléket a különféle gépekhez.
A Doosan cégcsoportot 1896-ban alapították Koreában, tevékenysége szélerőmű-turbináktól sótalanító létesítményeken át hatalmas óceánjárókba szánt hajógépek gyártásáig terjed. 2007 óta a Bobcat márka is tagja a Doosan csoportnak, pontosabban a Doosan Bobcat EMEA részlegnek. Túl a Bobcat eszközein, a vállalatcsoport kínálatában szerepelnek nehéz építőgépek, bányagépek és mezőgazdasági gépek is, melyeket a Doosan Infracore márkanév alatt forgalmaznak.
Gustavo Otero, a Doosan Bobcat EMEA elnöke elmondta: „A Dobříš-ban található főhadiszállás megnyitásával egy olyan fejlesztés végére értünk, amely – köszönhetően a termékfejlesztés, a gyártás és a vállalatirányítás egy helyre történő összevonásának – társadalmi és gazdasági szempontból az egész régió számára jelentős, és kivételesnek számít az iparágon belül. Mióta a Doosan Bobcat jelen van a Cseh Köztársaságban, körülbelül 120 millió eurót fektettünk be az országban, mialatt termelésünk ötszörösére, munkavállalóink száma pedig több mint háromszorosára nőtt. A jövőben további munkások és fejlesztési szakemberek toborzását is tervezzük.”
Vállalati Sajtóközlemény, Doosan Bobcat EMEA
Két évtizede az ügyfelek szolgálatában

Idén ünnepli 20 éves fennállást az UNICUM Kft. Ennek apropóján beszélgettünk Soós Attilával, a cég tulajdonos-ügyvezetőjével.
Így épült a Néprajzi Múzeum

Interjú Sánta Csaba (ZÁÉV) főmérnökkel, projektigazgatóval és Lendvai Péter (Magyar Építő) létesítmény főmérnökkel, projektigazgató-helyettessel.
Így épült a Magyar Zene Háza

Lapunk exkluzív interjúja Papatyi Balázzsal, a Magyar Építő létesítmény főmérnökével, a kivitelezés vezetőjével.
Kommentek